Setup Menus in Admin Panel

 • LOGIN
 • Brak produktów w koszyku.

Poker Online

7 STUDENTS ENROLLED

  Poker

  Gra w pokera ma kilka odmian. Najbardziej popularną, szczególnie wśród grających online, jest Poker Taxas Holdem. Poniższy opis będzie dotyczył tej właśnie odmiany. Poker nieodmiennie kojarzony jest z blefem, z pokerową twarzą, nie dającą poznać jakie karty ma się w ręku. Choć grając przez Internet nie widzimy twarzy innych graczy, blef pozostaje. I emocje związane z tą grą również.

  1. Pierwszym etapem gry jest ustalenie dealera i postawienie blindów. Stanowisko dealera oznaczone zostaje buttonem (w każdej rundzie button przesuwa się w lewo). W grze online dealer nie rozdaje kart, ale pozycja dealera pozwala ustalić, którzy gracze muszą postawić zakłady w ciemno czyli tzw. blindy. Pierwszy po lewej stawia dużego blinda, a kolejny małego blinda. Kwoty blindów są ustalone odgórnie i mogą się różnić w zależności od stołu do którego dołączysz. Wszystko to dzieje się automatycznie.

  2. Następnie zostają rozdane po dwie karty dla każdego gracza. Są one widoczne jedynie dla ich posiadacza. Rozpoczyna się wstępna licytacja. Jeśli chcesz wejść do gry, musisz postawić stawkę równą dużej ciemnej lub ją przebić. Jeśli nie masz słabe karty możesz spasować i odstąpić od gry. Licytacja trwa tak długo, aż każdy z graczy postawi taką samą stawkę lub spasuje.

  3. Na stole układane są trzy kart wspólne. Możesz już przewidywać, czy twój układ będzie wysoko punktowany czy nie.

  4. Licytacja – kolejno każdy z graczy podejmuje jedną z akcji:
  – spasowanie,
  – czekanie na ruch innych,
  – podbicie zakładu, czyli dołożenie dodatkowych żetonów
  – sprawdzenie, czyli wyrównanie ilości postawionych przez gracza żetonów do najwyższego zakładu przy stole.

  5. Po zakończeniu licytacji, dołożona zostaje kolejna karta wspólna. Następuje kolejna runda licytacyjna.

  6. Na koniec dodawana jest ostatnia karta wspólna. Po niej następuje końcowa licytacja. Kiedy wszyscy gracze, którzy nie spasowali, postawią tyle samo żetonów i żaden nie decyduje się na dalsze podbijanie zakładu, karty zostają odsłonięte i wyłoniony zostaje zwycięzca.

  Kto wygrywa?

  Twoim celem jest uzyskanie jak najwyżej punktowanego układu pięciu kart. Do dyspozycji masz swoje dwie karty oraz pięć kart wspólnych. Hierarchię układów przestawiono na poniższej grafice.

  Jeśli dwie osoby mają taki sam układ, porównuje się wartości kart. Kolor kart nie jest istotny. Przykładowo: jeśli dwóch graczy ma strita, wygrywa ten, który składa się z wyższych kart. Jeśli dwóch graczy ma trójkę, wygrywa ten, którego trójka jest z wyższych kart. Jeśli obie osoby mają taki sam układ z takich samych kart, to o wygranej decyduje wysokość pojedynczej karty.

  Przykład: gracz 1: 5, 5, D, 3, 2 ; gracz 2: 5, 5, 10, 9, 8. Wygrywa gracz 1, ponieważ kolejną wysoką pojedynczą kartą jest Dama, a u gracza 2 jest to 10.

  Jeśli i to nie rozstrzyga sprawy, patrzy się na kojoną i jeszcze kolejną kartę. Jeśli wszystkie karty są takie same, to jest remis i pula dzielona jest pomiędzy graczy.

  Course Curriculum

  Sekcja 1 - Filmy
  Film instruktażowy – Poker texas holdem FREE 00:00:00

  Course Reviews

  4.5

  4.5
  2 ratings
  • 5 stars0
  • 4 stars0
  • 3 stars0
  • 2 stars0
  • 1 stars0

  No Reviews found for this course.

  TAKE THIS COURSE
  • 20.00 per 30 days
  • 90 Days
  • Course Badge
  • Course Certificate

  Szukaj kursu

  Popularne kursy

  © MarionSport. All rights reserved.

  Setup Menus in Admin Panel